Polerowanie lakieru

Polerowanie lakieru i usuwanie rys

Polerowanie lakieru jest nieodłącznym elementem dbania o nasze auta. Dzięki niemu możemy usunąć duże i małe rysy, a także zmatowienia lakieru oraz powstałą na skutek szkodliwego działania promieni słonecznych oksydację. Polerowanie lakieru ze względu na gradację past, siłę polerowania gąbek i padów polerskich, a także stopień uszkodzenia lakieru dzielimy na etapy. Lakier możemy wypolerować jednoetapowo (tzw. Onestep lub odświeżenie lakieru), dwuetapowo (korekta lub regeneracja lakieru) i wieloetapowo (pełne-maksymalne polerowanie lakieru). Przy pomocy polerowania możemy także usunąć zarysowania powstałe na lakierze.

Polerowanie podstawowe

Odświeżenie lakieru, czas trwania: od 5h do 7h

Polega na polerowaniu uniwersalną metodą, dzięki której jesteśmy w stanie usunąć tzw. hologramy i do 30% rys. Jednocześnie nadamy lakierowi głębi i połysku

Polerowanie jednoetapowe

Sprawdza się przy kilkuletnich autach, przed aplikacją powłok ceramicznych, sprzedażą samochodu, a także kiedy zależy nam na odświeżeniu lakieru i nie chcemy przy tym wydać worka pieniędzy. Aby zacząć polerowanie trzeba dobrać odpowiednią metodę czyli kombinację pasty i gąbki polerskiej. Dzięki indywidualnej metodzie jesteśmy w stanie usunąć nawet do 60% rys przy wysokim stopniu wykończenia lakieru, czyli nadaniu mu wysokiej głębi i połysku bez efektu tzw. hologramów.

czas trwania: od 6h do 10h

Polerowanie dwuetapowe

Metoda która sprawdzi się przy większości aut bez względu na wiek i stan zniszczenia lakieru. Czasem niezbędna nawet przy świeżych autach, przed sprzedażą samochodu i oczywiście jeśli samochód tego wymaga to przed aplikacją powłoki ceramicznej. Auto po całym procesie wygląda niemal jak nowe, a czasem nawet i lepiej. Aby przystąpić do polerowania musimy dobrać metodę polerowania, czyli tzw. kombinację. Zaczynamy od mocno ściernego etapu, czyli tzw. wycinania, cięcia, żeby usunąć większość zarysowań i zmatowień lakieru. Następnie myjemy i osuszamy cały samochód i przystępujemy do ostatniego kroku polerowania, czyli wykończenia lakieru, tak aby nadać mu jak największą głębie i połysk bez efektu tzw. hologramów.

czas trwania: od 12h do 24h

Polerowanie wieloetapowe- kompleksowe

Sprawdza się gdy wszystkie poprzednie metody zawodzą. W takim wypadku dobieramy indywidualną metodę polerowania do oczekiwań klienta, zarówno tych wizualnych jak i finansowych. Przy tej metodzie jesteśmy w stanie usunąć do 99% zarysowań.

czas trwania: do 72h

Jak przygotować auto do polerowania lakieru:

Przed każdym polerowaniem musimy przygotować do tego auto na co składa się:

1. Aplikacja aktywnej piany na karoserię. 

2. Spłukanie całego nadwozia wodą pod wysokim ciśnieniem, ręczne mycie metodą na tzw. “dwa wiadra” auta, wnęk drzwi, felg i opon, pędzelkowanie zakamarków. 

3. Ponowne spłukiwanie samochodu, ręczne osuszanie delikatnymi ręcznikami z mikrofibry, dekontaminacja i glinkowanie lakieru, czyli usuwanie z całego auta osadów metalicznych, smoły i kleju. 

4. Ponowne mycie karoserii i osuszanie pojazdu przy pomocy sprężonego powietrza i ręczników z mikrofibry. Mycie szyb i aplikacja dressingu na opony.

Umów się na polerowanie lakieru Twojego Auta

Przewiń na górę